Головна сторінка » Батькам » Білль про права вашої внутрішньої дитини

Всі ми знаємо, що діти вчаться, спостерігаючи за батьками і переймаючи їх звички та поведінку. І тому, дорослим дуже важливо вміти піклуватися про себе. Щоб діти бачили перед собою щасливих батьків, вчилися радіти життю і бути собою. Ми публікуємо цей білль для того, щоб ви згадали про свою внутрішню дитину, і подбали про неї.

Білль про права вашої внутрішньої дитини

(автори – психологи Дженні і Беррі Уайнхолд)

1. Ви маєте право відчувати всі свої почуття. Немає “поганих” почуттів. Ви можете навчитись ефективним способам використання своїх почуттів, щоб задовольняти свої потреби.
2. У Вас є право хотіти те, чого Ви хочете. Ви можете активно домагатись бажаного і прямо просити те, що Вам потрібно.
3. Ви маєте право бачити і чути. За Вами останнє слово про те, що Ви бачите і чуєте.
4. Ви маєте право веселитися і радіти, коли Ви цього хочете. Ви маєте право вирішувати, коли, де і з ким ви хочете грати.
5. Ви маєте право говорити правду, таку, якою Ви її бачите. Ви можете слухати, як інші сприймають світ але, при цьому, вирішувати, що саме для Вас є правдою.
6. Ви маєте право встановлювати свої обмеження або кордони. Це допомагає Вам відчувати себе в безпеці та бути захищеним.
7. Ви маєте право на свої власні думки, почуття, поведінку і своє тіло. Вам не треба нести відповідальність за те, що не є Вашим.
8. Ви маєте право на помилки. Немає “жахливих” помилок. Помилки гарні, тому що допомагають нам вчитись.
9. Ви маєте право на усамітнення та особисте життя і зобов’язані поважати усамітнення і особисте життя інших. Не порушуйте свідомо приватність інших.
10. Ви маєте право мати проблеми і конфлікти. Щоб отримувати любов, вам не треба бути досконалим.