Головна сторінка » Виставки » «Любому Харкову присвячується»-2019

111Видео на нашем канале YouTube смотреть здесь 11Нашу страницу Facebook смотреть здесь


Міська щорічна художня виставка
«Любому Харкову присвячується» — 2019

З 19 серпня по 19 вересня 2019 року у Харківському художньому музеї була відкрита міська художня виставка робіт викладачів і учнів харківських художніх шкіл «Любому Харкову присвячується!».

Цього року до проекту, започаткованого Департаментом культури Харківської міської ради та КПСМНЗ «Школа сучасних театрально-сценічних напрямів» долучилися ще чотири мистецькі школи: ХДХШ № 1 ім. І.Ю. Рєпіна, КПСМНЗ «Дитяча художня школа № 2 ім. П.О. Левченка», КПСМНЗ «Дитяча школа мистецтв № 6» і КПСМНЗ «Дитяча школа мистецтв № 7».

Переглянути роботи:

Понад 160 робіт виконані у різноманітних техніках, від живопису, графіки і лінориту до скульптури і батику. Спільне коло митців дорослих і підростаючих створило яскраве полістилістичне полотно, в якому знайшлося місце спогадам, рідним вулицям, минулому, сучасному і майбутньому міста, його міфології та його духу.

Валентина Мизгіна
директор Харківського художнього музею, заслужений працівник культури України

«Для нашого життя потрібна творчість, бо в душі у кожного є якісь струни прекрасного і гарного. У нашому житті ми бігаємо, сперечаємось, щось робимо, в якомусь такому темпі живемо і працюємо, що, мабуть, ніколи заглянути собі в душу. А от художник, він обов’язково заглядає туди. І нам усім надає можливість подивитись в свою душу і в душу Харкову. Сьогодні виставка не проста, бо тут і юні художники, і їх вчителі. Кажуть, що учень перемагає свого вчителя. Поки що далеко до цього, але, мабуть, скоро буде так. Шановні педагоги, тримайтесь, успіхів, перш за все, вам. Ну і, звичайно, тим юним художникам, які представили тут свої роботи. Це дуже серйозна виставка і дуже серйозна заявка на майбутнє.»

Олег Коваль
мистецтвознавець, член Харківської організації Національної спілки художників України, член АІСА 

«Дуже приємно, що цей проект зрощується, він огортається такими потужними роботами, які лежать не лише в царині друкованної графіки, а розширюють межі графічної мови, взагалі до сприяння рідного міста, яке дуже важко вкласти в певні кластери образотворчої мови. Але нашім учасникам це вдалося. Дійсно, дивлячись на роботи, бачиш, що тут не лише якась упізнавана символіка, а той асоціативний візуальний ряд, який надає можливості рухатись далі, експериментувати з пластичною графічною мовою і надавати образності роботам. Дуже приємно відзначити, що попри ось таку програмність і тематичність цього заходу, тут майже немає помилкових, вибіркових і випадкових робіт. Кожна з них привертає увагу. І мені здається, це радість глядача — вдивлятися в роботи і надихатися тим, що твоє місто, в якому ти живеш, спалахує в тих роботах якимось яскравим світлом, і воно стає надзвичайним, новим, мерехтливим, непізнаваним і таким неочікувано новим.»

Лариса Глушич
завідуюча художнім відділенням Школи сучасних театрально-сценічних напрямів, член Харківської організації Національної спілки художників України 

«Идея выставки родилась в прошлом году, как подарок нашему городу в день его рождения. В процессе работы мы с ребятами заново знакомились с Харьковом, изучали его историю и архитектуру. Это было очень интересно. Многие дети с восхищением открывали для себя, какой у нас красивый город. И мы снова влюблялись в Харьков. В результате, в этом году мы видим уже несколько другой взгляд на наш любимый город. Особая радость от того, что в этом году есть работы наши коллег из других школ, и благодаря этому, выставка стала многограннее и интересней.»

Відгуки про виставку: